Kontaktinformation:


Styrelsen:
                       
                                       
                                                     
                                                 
 OrdförandeVeikko TurunenVolvo Personvagnar AB, Motor+46 500 27 44 93veikko.turunen@volvocars.com

 
Vice ordförande

Peter Almström

Chalmers Tekniska Högskola
Inst för teknikens ekonomi och organisation

+46 31 772 12 83
+46 101 05 67

peter.almstrom@chalmers.se
LedamotGlenn GunnarssonTeknikföretagen

+46 470 74 84 23

+46 72 713 93 10

glenn.gunnarsson@teknikforetagen.se 
Ledamot Samuel Hallin Kinnarps AB

+46 76 194 66 61

samuel.hallin@kinnarps.se 
Ledamot Jan-Erik Hasselblad VSAB

+46 70 330 96 61


jan-erik.hasselblad@vsabgruppen.se 
jan-erik.hasselblad@hotmail.com  
Ledamot Tony Jurstedt Scania AB

+8 553 830 77
+70 089 88 01 

tony.jurstedt@scania.com 
LedamotUlf NyströmNational Electric Vehicle Sweden AB+520 851 18ulf.nystrom@saabcars.com 
Ledamot Tommy Thunberg Bertolone IF Metall

+46 8 786 81 46

+46 70 208 96 85

tommy.thunberg.bertolone@ifmetall.se
Valnämnd:        
Sammankallande Pär Sundberg Volvo Personvagnar

psundbe1@volvocars.com

  Owe Franzén
Södra Norrlands Pf
owe.f@live.se 
Stefan Fahlgren MVV International 

stefan.fahlgren@mvv.se 

Administration Marie Loré
MTM-Föreningen i Norden
Termometergatan 13
723 50 Västerås

+46 21 12 88 00

+46 70 415 29 18

info@nordiskproduktivitet.com

Tekniska konsulter Bert Carl
MTM-Föreningen i Norden

 

+46 70 629 02 32

bert.carl@mtmnorden.com